SVEIKA IR SAUGI APLINKA SENŲJŲ TRAKŲ KAIMO VAIKUČIAMSSVEIKA IR SAUGI APLINKA SENŲJŲ TRAKŲ KAIMO VAIKUČIAMS

Vaikystė yra vienas svarbiausių pažinimo, kūrybingumo, saugumo ir sveikatos raidos laikotarpių. Šio laikotarpio elgsenos ir ypatybės bei požiūris į kūrybingumą, pažinimą, sveikatą dažnai lemia viso vėlesnio gyvenimo kokybę. Todėl siekiame užtikrinti sveiką vaikų gyvenimo pradžią ir jo tolesnį vystymąsi sudarant tam palankią aplinką, daug dėmesio kreipiame į vaikų sveikos gyvensenos bei higieninių įgūdžių ugdymą. Atsakomybė už higieninių įgūdžių formavimą pirmiausia tenka tėvams, šeimai. Tačiau ne kiekvienoje šeimoje vaikas skatinamas to išmokti. Ugdytiniai lopšelyje – darželyje praleidžia iki 10,5 valandų. Gerai apgalvota aplinka skatina vaikus tyrinėti, būti veiklIEms, kūrybingiems. Projektas „Senųjų Trakų vaikų lopšelio-darželio patalpų remontas siekiant pagerinti darželio bendruomenės veiklą” pateiktas pagal „Vietos plėtros 2009-2014 m. strategiją” tiesiogiai prisidėjo prie sveikų ir saugių materialinių ir estetinių sąlygų sudarymo lopšelio – darželio bendruomenės veiklai ir sveikatos  puoselėjimo bei išsaugojimo.

Įgyvendinus projektą, atlikus tualeto – prausyklos patalpos remontą, pagerėjo sąlygos vaikų higienos įgūdžių ugdymui(si), tyrinėjimui, sveikatinimui bei saugumui. Dabar, kiekviena ikimokyklinio ugdymo grupė, turi atskirą tualeto – prausyklos patalpą, liko galimybė didesniam ugdytinių skaičiui lankyti lopšelį – darželį.

Skaityti daugiau…